PRZEDSTAWICIELSTWA REGIONALNE

Wrocław

Page Image


Przedstawicielstwo Regionalne Forum Młodych Dyplomatów we Wrocławiu zostało założone wiosną 2015 r. Jest to prężnie działający oddział stowarzyszenia, który obecnie liczy ponad 20 osób. Zarówno aktywni członkowie jak i alumni wywodzący się z Wrocławia odnoszą sukcesy naukowe oraz zawodowe na wielu płaszczyznach – w dyplomacji, administracji publicznej, strukturach unijnych, dumnie reprezentując stowarzyszenie na wydarzeniach i konferencjach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. 


Wrocławskie Przedstawicielstwo współpracuje m.in z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Biurem Łącznikowym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu czy lokalnym Punktem Informacyjnym Unii Europejskiej, dzięki czemu nasi członkowie zyskują dodatkowe możliwości związane z odbyciem praktyk studenckich, staży i szkoleń. Oferujemy też możliwość udziału w wielu lokalnych i ogólnopolskich wydarzeniach. Byliśmy obecni na XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu, Warsaw Security Forum czy konferencji Three Seas One Opportunity. Jesteśmy również otwarci na współpracę z uczelniami oraz innymi organizacjami pozarządowymi.


Nasze Przedstawicielstwo zainicjowało m.in. program Młodzieżowego Delegata do NATO.

PR Wroclaw

Czym się zajmujemy?

Regularnie uczestniczymy w spotkaniach z reprezentantami placówek dyplomatycznych i samorządowych znajdujących się na terenie Dolnego Śląska i nie tylko - odbyliśmy wizytę studyjną w Konsulacie Generalnym Niemiec, w Konsulacie Honorowym Austrii, mieliśmy okazję poznać wielu ambasadorów oraz przedstawicieli korpusu konsularnego, z Polski jak i innych państw. Prowadzimy też działalność edukacyjną, promując wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych oraz pomagając młodym ludziom chcącym rozwijać karierę w tym kierunku. Władze Przedstawicielstwa Regionalnego we Wrocławiu reprezentowały m.in. stowarzyszenie podczas Sesji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia, której motyw przewodni odnosił się do roli młodych osób w dyplomacji, dzieląc się swoim doświadczeniem. Podobne spotkania miały miejsce na uczelniach i w szkołach. Organizujemy również liczne integracje i kluby dyskusyjne, bo nadrzędnym celem naszego PR jest stworzenie pozytywnej atmosfery, w której możliwym będzie swobodna wymiana myśli i nawiązanie długotrwałych przyjaźni. Przedstawicielstwo Regionalne Forum Młodych Dyplomatów we Wrocławiu zaprasza w swoje progi!

About

Wybrane projekty

Nasi partnerzy:

PR Wrocław

Władze

Poprzednie władze

2022-2023

Przewodniczący: Jarosław Jan Pobihon

Wiceprzewodniczący i Rzecznik Prasowy: Roman Kościelny

Sekretarz: Wiktoria Woźniczka

2021-2022

Przewodnicząca: Jolanta Pietrasik

Wiceprzewodniczący i Rzecznik Prasowy: Roman Kościelny

Sekretarz: Jan Pabisiak

2020-2021

Przewodniczący i Sekretarz : Kacper Kociumbas

Wiceprzewodniczący i Rzecznik Prasowy: Roman Kościelny