O NAS

O nas

Page Image

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

Większość z blisko 200 Członków FMD to osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy polskiej administracji publicznej lub instytucji Unii Europejskiej. FMD istnieje od 2002 roku oraz realizuje swoje cele i zadania poprzez Przedstawicielstwa Regionalne FMD w Katowicach, Krakowie, Lublinie Toruniu, Poznaniu, Pomorzu, Warszawie i we Wrocławiu.

O NAS

Misja FMD

„Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

Pragniemy stwarzać młodym osobom warunki do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. Chcemy by nasi członkowie zdobywali unikatowe doświadczenie, które pozwoli im w przyszłości rozwijać kariery, a także jak najlepiej pracować na rzecz Polski oraz Unii Europejskiej, Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz innych organizacji międzyrządowych i prywatnych. Wierzymy, że jako młodzi ludzie możemy mieć wpływ na kształtowanie relacji międzynarodowych, poprzez budowanie przyjaznych relacji z państwami trzecimi i ich obywatelami. W swojej działalności promujemy wartości demokratyczne, dialog międzynarodowy oraz integrację europejską i współpracę euroatlantycką. Uważamy, że promując wiedzę o świecie, dyplomacji, stosunkach międzynarodowych oraz polityce zagranicznej Polski, jesteśmy w stanie pozytywnie działać na rzecz zwiększania świadomości społecznej wydarzeń i procesów zachodzących zagranicą.

About

Wesprzyj nas na Patronite i bądź częścią naszej misji przekształcania świata. Twoje wsparcie umożliwi nam kontunuowanie naszych inspirujących projektów, inicjatyw i działań, które mają pozytywny wpływ na społeczności lokalne i globalne. 

o nas

Zarząd Forum Młodych Dyplomatów