Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 347.
Wydrukuj tę stronę
05 czerwiec 2017

Kultura perska w Forum Młodych Dyplomatów PR Wrocław

Dnia 23.05.2017 członkowie wrocławskiego Forum mieli okazję uczestniczyć w pasjonującym spotkaniu pod tytułem „Iran jakiego nie znacie”.  Nasza ekspertka Pani Sylwana Dimtchev - absolwentka filologii bułgarskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz miłośniczka Iranu - podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami z podróży do Iranu. Jej wystąpienie urozmaicały jej osobiste wrażenia z tej niezwykłej wyprawy, ale również przeróżne materiały, które sama zgromadziła. Fotorelacja oraz pasja naszej ekspertki do Iranu zamieniła salę wykładową w odległy zakątek Bliskiego Wschodu.

Dzięki spotkaniu z Panią Sylwaną dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji, które rozwiały wiele stereotypów i wzbogaciły naszą wiedzę.  Poruszone zostały takie kwestie jak obyczajowość, religijność czy życie codzienne Irańczyków. Dało nam to bezcenny punkt odniesienia do oceny naszego kręgu kulturowego czy porównania Polaków i Irańczyków pod kątem różnić i podobieństw występujących między społeczeństwami.

Dodatkowo mogliśmy zobaczyć irański kalendarz czy pieniądze.

 

Spotkanie wywołało entuzjastyczne reakcje słuchaczy, którzy do końca z zapartym tchem słuchali słów naszej mówczyni. Jeszcze raz dziękujemy Pani Sylwanie za wspaniałe wystąpienie oraz wszystkim za przybycie!

27.05.2017 ekspertka

18927090 1547626595309861 2082033634 o