Wydrukuj tę stronę
19 marzec 2019

FMD Warszawa: Klub Dyskusyjny "Wenezuela - kraj dwóch prezydentów"

We wtorek dziewiętnastego marca członkowie #FMDWarszawa zorganizowali klub dyskusyjny poświęcony bieżącej sytuacji w Wenezueli. Poprowadziła go członkini tymczasowa FMD, Anna Utrata.

Podczas spotkania zastanowiono się nad przyczynami obecnej sytuacji w kraju, w którym szaleje inflacja, a przerwy w dostawach prądu dotykają 70 proc. terytorium państwa. Kraju, w którym pomimo największych na świecie złóż ropy (301 mld baryłek), poniżej krawędzi ubóstwa żyje 80 proc. ludności, a wydobycie czarnego złota jest obecnie na najniższym od 70 lat poziomie. Kraju dwóch prezydentów: rządzącego od 2013r. Nicolasa Maduro oraz samozwańczego prezydenta, dotychczasowego przewodniczącego wenezuelskiego parlamentu, Juana Guaido.


Uczestnicy spotkania przyjrzeli się najnowszej historii kraju oraz ekonomicznym, politycznym i prawnym zmianom, jakie nastąpiły po dojściu do władzy Nicolasa Maduro. Przedyskutowali reakcje międzynarodowe na bieżącą sytuację w Wenezueli oraz zastanowili się nad możliwymi scenariuszami rozwoju sytuacji.

Na spotkaniu panowała świetna atmosfera i uczestnicy żywo dyskutowali na temat przyszłości regionu. Władze PR Warszawa liczą na jak najwięcej tak udanych spotkań.

***