Wydrukuj tę stronę
25 kwiecień 2016

Kraków, Prawne podstawy funkcjonowania polskiej służby zagranicznej - spotkanie z doktorem nauk prawnych, Wojciechem Burkiem, 14.04.2016

Jesteś młody i ambitny? Masz talent i dużą wiedzę w dziedzinie Stosunków Międzynarodowych? Wiążesz swoją przyszłość z karierą Dyplomaty ale nie wiesz co zrobić by zrealizować swoje marzenia? Jest ktoś, kto już w najbliższy czwartek będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości... Przedstawicielstwo Regionalne FMD Kraków ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie z dr Wojciechem Burkiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UJ a obecnie pracownikiem Instytutu Europeistyki UJ.

Celem spotkania będzie przedstawienie prawnych podstaw funkcjonowania polskiej służby zagranicznej, omówienie jej struktury organizacyjnej oraz procesu naboru (m.in. aplikacja dyplomatyczna, inne sposoby, powołanie na stanowisko ambasadora), ścieżek kariery zawodowej w polskiej służbie zagranicznej oraz relacji pomiędzy regulacjami krajowymi a międzynarodowym prawem konsularnym i dyplomatycznym. 

Serdecznie zapraszamy!