Wydrukuj tę stronę
12 maj 2019

FMD Kraków: Forum Młodych Dyplomatów na Festiwalu Studiów Azjatyckich

Obecnie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu we współczesnych stosunkach międzynarodowych. W związku z tym przedstawicieli Forum Młodych Dyplomatów nie mogło zabraknąć na jednej z największych imprez poświęconych temu regionowi – Festiwalu Studiów Azjatyckich.

W dniach 10-12 maja odbył się już szósta edycja Festiwalu, dzięki któremu mogliśmy doświadczyć podróży do krajów orientu. Dla uczestników wydarzenia była to okazja dla poznania wschodniej kultury – nie tylko przez udział w wykładach i panelach tematycznych, ale również przez poznanie strojów, tańca oraz kuchni charakterystycznych dla poszczególnych krajów regionu. Uczestnictwo w wydarzeniu stanowiło również okazję do wymiany poglądów na temat regionu. Spotkanie przedstawicieli wielu kultur sprzyjało wymianie myśli i nawiązaniu wielu ciekawych znajomości.

Forum Młodych Dyplomatów miało własne stanowisko w strefie expo – przychodzące osoby mogły porozmawiać z nami o współczesnej sytuacji Azji i jej stosunkach z innymi krajami świata. Korzystając z obecności przedstawicieli krajów Azji doświadczyliśmy wielu ciekawych rozmów odnośnie wielokulturowości. Ponadto, uczestnicy zainteresowani tą tematyką mogli sprawdzić swoją wiedzę mierząc się z krótkim quizem oraz otrzymać małe nagrody. Uczestnictwo w Festiwalu stanowiło szansę do rozmowy na temat działalności w ramach FMD, a tym samym o szansach, jakie płyną z zostania członkiem organizacji.

Dodatkową szansą, jaką dało uczestnictwo w tym wydarzeniu było promowanie aktywności Forum. Prezentując działalność organizacji oraz jej cele staraliśmy się zachęcić studentów do dołączenia do Stowarzyszenia, jak i uczestnictwa w wydarzeniach przez nie organizowanych.

Przygotowała: Patrycja Rusin

***

Galeria