Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 351.
Wydrukuj tę stronę
17 kwiecień 2018

Jan Wojciech Piekarski opowie o książce „Polski Most Szpiegów”

O kulisach operacji dyplomatycznych opowie poniedziałek 23 kwietnia w kawiarni Cheder w Krakowie ambasador RP Jan Wojciech Piekarski. Okazją do wysłuchania opowieści jednego z najsłynniejszych polskich dyplomatów będzie niedawna premiera jego książki „Polski Most Szpiegów”, będącej wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez dziennikarza Łukasza Walewskiego.

 

Szczegóły dotyczące spotkania:

Miejsce: Kawiarnia Cheder, ul. Józefa 36

Data: 23 kwietnia (poniedziałek) godz. 16.00

Wstęp wolny. Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/events/185887245366797/

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki "Polski Most Szpiegów" ze zniżką i zdobycia autografu autora.

O książce:

Zakulisowa prawda o polskiej dyplomacji

Kiedy w 1966 roku młody chłopak z Radomia wyjeżdżał jako tłumacz na Daleki Wschód, nie wiedział, że to początek błyskotliwej kariery dyplomatycznej. Nie przeczuwał też, że czeka go szereg niebezpiecznych operacji, w których odegra kluczową rolę.

Do Laosu trafił w samym środku wojny domowej. W Iranie zastała go rewolucja, podczas której ukrywał się wraz z rodziną w budynku ambasady, gdy tłum na zewnątrz skandował: „Śmierć obcym!”. Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych między USA a Irakiem to właśnie on – do niedawna urzędnik „zza żelaznej kurtyny” – przeprowadził spektakularne negocjacje zmierzające do uwolnienia amerykańskiego obywatela z irackiego więzienia Abu-Ghraib.

Oto pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia polskiego ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego. Opowieść o negocjacjach, szpiegach, współpracy z wywiadem PRL, a także szlifowaniu wizerunku polskich prezydentów, premierów i ministrów podczas szefowania Protokołowi Dyplomatycznemu.