Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 351.
Wydrukuj tę stronę
16 listopad 2018

Targi Karier w Dyplomacji

16 listopada 2018 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji 2018 odbyło się spotkanie o nazwie Targi karier w dyplomacji.  

Przedstawicielstwo Regionalne FMD w Krakowie miało zaszczyt gościć Pana Nicolasa Nizowicza, przedstawiciela i absolwenta Kolegium Europejskiego w Natolinie, a także przedstawicieli Ambasadorów Karier UE w Krakowie Julię Makulik i Adama Filusa.

Pierwsze wystąpienie dotyczyło możliwości realizowania studiów podyplomowych w Kolegium Europejskim w Natolinie. Przedstawiciel dokładnie zaprezentował, a następni omówił proces rekrutacji do Kolegium. Dalsza część prezentacji poruszała problematykę uzyskania stypendium z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Konkluzją po pierwszej części prezentacji jest przeświadczenie zgromadzonych o realnej szansie na studiowanie w Natolinie. Na stronie PR FMD Kraków udostępniona została prezentacja przygotowana przez KE w Natolinie.

 

Druga część spotkania prowadzona była przez Ambasadorów Karier UE w Krakowie. Zaprezentowano możliwości: odbycia praktyk studenckich, staży i podjęcia pracy w Instytucjach Unii Europejskiej. Możliwość podjęcia stażu ma każdy student (obywatel UE), który deklaruje znajomość co najmniej 2 języków obcych na poziomie B2/C1.

 

Przygotował: Jacek Kmieciak

Artykuły powiązane

Galeria