Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 351.
Wydrukuj tę stronę
14 listopad 2018

Projekcja filmu "Pod opieką wiecznego słońca"

W ramach OTD, w środę 14 listopada br Forum Młodych Dyplomatów w Trójmieście wspólnie z Kołem Naukowym Kultura na Prawo zorganizowało projekcje filmu “Pod opieką wiecznego słońca”. Druga część wydarzenia składała się z dyskusji o Korei Północnej oraz rozważaniu o jej pozycji na współczesnej mapie świata. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele kadry Uniwersyteckiej: dr Marceli Burdelski oraz dr hab. Krzysztof Drzewicki, prof. UG, a także Pan Robert Kiewlicz redaktor portalu Trójmiasto.pl.

Dokumentalny film reżysera Witalija Manskiego przedstawił realistyczny wgląd w codzienność obywateli mieszkających w odizolowanym kraju. Kino stało świetnym pretekstem do refleksji i początku dyskusji.

 

Takie aspekty jak prawa człowieka, kwestia mediów oraz transformacja systemu politycznego Korei zostały omówione w trakcie spotkania. Zastanawialiśmy się również nad przyszłością tego państwa. Czy będzie ten kraj prezentował się jako państwo-zagrożenie ze względu na potencjał nuklearny, a może ma szansę zjednoczenia się z Koreą Południową albo zostanie wiecznym outsiderem? Na ten moment ciężko wyznaczyć jeden kierunek. Jak zawsze wiele zmiennych wpływa na rozwój sytuacji. Niezmiernie ważny jest proces rozbrojenia, gra rolę chęć społeczeństwa do podzielenia dziedzictwa kulturowego z sąsiednią Koreą oraz współpraca z Republiką Chińską w kontekście ekonomicznym oraz wiele innych czynników, o których, prawdopodobnie dowiemy się w niebawem.

Artykuły powiązane