Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 351.
Wydrukuj tę stronę
09 listopad 2018

Debata oksfordzka - Dyplomacja w rozwiązywaniu konfliktów

Dyplomacja jest najskuteczniejszym narzędziem rozwiązywania konfliktów międzynarodowych.

Członkowie Forum Młodych Dyplomatów w Trójmieście pragną zaprosić wszystkich 12 listopada br. do Domu Harcerza w Gdańsku przy ul. Za murami 2/10, gdzie w godzinach 13:15-16:30 odbędzie się debata nt. roli dyplomacji w rozwiązywaniu sporów międzynarodowych oraz wykład ekspercki.

Wykład poprowadzi dr b. amb. Sławomir Klimkiewicz – politolog i dyplomata będący ekspertem w dziedzinie rozwijania kryzysów i konfliktów polityczno-etnicznych. Kierował polskimi placówkami we Francji, Wenezueli, na Kubie oraz w Algierii. Pracownik Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W latach 1999-2005 był członkiem kierownictwa misji OBWE w Bośni i Hercegowinie.

 

Debata oksfordzka ,,Dyplomacja jest najskuteczniejszym narzędziem rozwiązywania konfliktów międzynarodowych”, w której udział wezmą członkowie Instytutu Debaty Publicznej oraz uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej.

 

Instytut Debaty Publicznej promuje debatę jako wartościową formę partycypacji w życiu społecznym. Instytut organizuje projekty edukacyjne, szkolenia oraz wykłady mające na celu rozwijanie umiejętności miękkich, obejmujących choćby wystąpienia publiczne sztukę debatowania oraz autoprezentację. Instytut Debaty Publicznej współpracował dotychczas m.in. z Instytutem Pamięci Narodowej, innogy Stoen Operator Sp. z o.o. czy Fundacja Edukacyjna G5.

 

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej jest szkołą z wieloletnią tradycją, w której zwraca się uwagę na sztukę debatowania. W szkole funkcjonuje KDO Humanus, którego opiekunem jest Jerzy Chamerski. Uczniowie VIII LO w dniu 2 października br wzięli udział w projekcie Największa Debata w Polsce, który odbył się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród debatantów znaleźli się absolwenci VIII LO - Rafał Zboina, Dawid Imach, Jakub Winiecki i Mikołaj Magnuszewski, którzy w 2016 roku zostali mistrzami Polski Debat Oksfordzkich.

 

Wstęp wolny!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/2189208391291541/

 

 

 

Artykuły powiązane