Wydrukuj tę stronę
11 sierpień 2020

Koronawirus: nowa rzeczywistość? Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa o globalnych skutkach pandemii

 

Epidemia COVID-19 nagle wywróciła nasze życie do góry nogami. Dotknęła wszystkich, a jej wpływ jest widoczny na poziomie lokalnym, regionalnym, jak i globalnym. Koronawirus spowodował, że nasza codzienność musiała ulec drastycznym zmianom, a wszyscy wciąż stawiamy sobie pytanie jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość i staramy przygotować się do II fali zachorowań.

W celu przybliżenia wyzwań jakie stoją przed światem Forum Młodych Dyplomatów, Koło Naukowe „In Altum” i Koło Naukowe „Prawo i Wschód” zapraszają na konferencję naukową „Koronawirus: nowa rzeczywistość? Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa o globalnych skutkach pandemii”, która odbędzie się 29 sierpnia 2020 roku.

 

Konferencja będzie poświęcona zjawiskom między innymi natury politycznej, gospodarczej, prawnej i ekologicznej, które zostały spowodowane epidemią koronawirusa. Takie interdyscyplinarne podejście pozwoli nam na szersze spojrzenie na efekty kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19. Wiadomym jest, że państwa będą borykać się z wieloma problemami, a celem konferencji jest ich zdefiniowanie i obserwowanie rozwiązań, jakie zostaną zaproponowane przez różnych uczestników stosunków międzynarodowych.

 

Postawimy między innymi następujące pytania:

  • Jak państwa przeżyją kryzys gospodarczy związany z koronawirusem?
  • Jakie regulacje prawne zostały wprowadzone w związku z pandemią?
  • Czy COVID-19 wpłynął na relacje między państwami?
  • Jakie są skutki ekologiczne epidemii?

 

Ze względów bezpieczeństwa konferencja „Koronawirus: nowa rzeczywistość? Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa o globalnych skutkach pandemii” odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy ZOOM, panele będą transmitowane na profilu Forum Młodych Dyplomatów na Facebooku.

 

Chętnych prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfXeuyi1Eim7dgC46-q82S3moDMbUyuXTJyoUOm354_Bimxnw/viewform

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 20 sierpnia 2020 roku!

 

Istnieje możliwość publikacji artykułów w tomie pokonferencyjnym za dodatkową opłatą po uzyskaniu pozytywnej recenzji.

 

Serdecznie zapraszamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)