Wydrukuj tę stronę

Grupy Językowe FMD

Koordynatorzy Grup Językowych FMD

Grupa niemiecka - Jolanta Pietrasik ()

Grupa rosyjska - Lalita Kulishova (), Volha Dvaretskaya ()

Grupa francuska - Patrycja Gąsiorek (), Joanna Wróblewska ()

Grupa hiszpańska - Paulina Stocka ()

Grupa chińska - Agata Naruszewicz ()

Grupa włoska - Marco Bellandi (), Vanessa Caproni ()

Grupa szwedzka - Veronica Metlenga ()

Grupa ukraińskaVladyslav Demchenko ()

 

 

O GRUPACH JĘZYKOWYCH: 

Celem grup językowych jest wsparcie dla naszych członków uczących się języków obcych. Poprzez regularne przeprowadzone kluby dyskusyjne na skype nasi członkowie mają możliwość do rozszerzenia swojej wiedzy i poznania innych członków uczących się danego języka. Są przy tym również doskonałą okazją do uzyskania w prawy w dyskutowaniu o światowej polityce w obcym języku. Poza tym członkowie grupy językowej uzyskają dostęp do różnych wydarzeń jak szkoły letnie i konferencję które wymagają znajomość wspomnianych języków.

 

 

Hiszpańska grupa językowa:

Głównym celem działania hiszpańskiej grupy językowej jest wzajemne wspieranie się i przeżycie przygody z tym pięknym językiem. Dlatego poziom znajomości nie jest tak istotny, jak chęć zaangażowania się w funkcjonowanie grupy. Wśród aktywności:

- wymiana materiałami pomocnymi do naui języka hiszpańskiego (zarówno gramatycznymi, jak i leksykalnymi, mile widziane są filmiki, seriale oraz jakiekolwiek inne materiały dodatkowe);

- dzielenie się artykułami hiszpańskojęzycznymi o różnej tematyce, choć głównie związanymi z polityką i stosunkami międzynarodowymi;

- (za zgodą i inicjatywą grupy) przygotowywanie krótkich cyklicznych (cotygodniowych, dwu-/trzytygodniowych) newsów lub prasówek o najważniejszych wydarzeniach z dziedziny polityki i stosunków międzynarodowych.

 

 

Rosyjska grupa językowa:

Rosyjska grupa językowa prowadzi aktywną działalność poprzez lekcje online z nauki języka, jej członkowie przygotowują posty w ramach stałych rubryk tematycznych (każdy wtorek i czwartek publikowane są posty ze słowem dnia, natomiast w piątek i niedzielę pojawiają się posty z teledyskami piosenek wraz z tekstem w języku rosyjskim, w środę pojawiają się posty o rosyjskich filmach). Ponadto, grupa organizuje kluby dyskusyjne w języku rosyjskim, a także pracuje nad  słownikiem polsko-rosyjskiego, który będzie zawierać pojęcia z zakresu prawa, stosunków międzynarodowych, dyplomacji, polityki oraz gospodarki.

 

 

Chińska grupa językowa:

大家好!

W ramach chińskiej grupy językowej staramy się wspierać naszych członków w nauce języka chińskiego. Grupa jest otwarta dla osób na wszystkich poziomach od podstaw po HSK6. 

Do najważniejszych aktywności grupy należą:

  • lekcje online, w ramach których uczestnicy mogą regularnie poszerzać swoją wiedzę
  • dzielenie się materiałami do nauki ( gramatycznymi, leksykalnymi, a także materiałami dodatkowymi takimi jak polecane kanały na youtube, przydatne strony www czy kursy online)
  • regularne posty tematyczne- takie jak chengyu tygodnia czyli chińskie wyrażenie idiomatyczne na każdy tydzień
  • stworzenie bazy dostępnych stypendiów dla osób zainteresowanych studiami w Chinach
  • indywidualne konsultacje z członkami grupy.

欢迎欢迎!