Wydrukuj tę stronę

Grupy Językowe

Koordynatorzy Grup Językowych FMD

Grupa niemiecka - Jolanta Pietrasik ()

Grupa rosyjska - Anna Lanina (), Mihail Poniatowski ()

Grupa francuska - Paulina Brożyniak ()

Grupa hiszpańska - Yaroslav Kurylo ()

Grupa chińska - Zuzanna Kamykowska ()

Grupa włoska - Małgorzata Lewandowska (

 

 

O GRUPACH JĘZYKOWYCH: 

Celem grup językowych jest wsparcie dla naszych członków uczących się języków obcych. Poprzez regularne przeprowadzone kluby dyskusyjne na skype nasi członkowie mają możliwość do rozszerzenia swojej wiedzy i poznania innych członków uczących się danego języka. Są przy tym również doskonałą okazją do uzyskania w prawy w dyskutowaniu o światowej polityce w obcym języku. Poza tym członkowie grupy językowej uzyskają dostęp do różnych wydarzeń jak szkoły letnie i konferencję które wymagają znajomość wspomnianych języków.

 

 

Hiszpańska grupa językowa:

Głównym celem działania hiszpańskiej grupy językowej jest wzajemne wspieranie się i przeżycie przygody z tym pięknym językiem. Dlatego poziom znajomości nie jest tak istotny, jak chęć zaangażowania się w funkcjonowanie grupy. Wśród aktywności:

- wymiana materiałami pomocnymi do naui języka hiszpańskiego (zarówno gramatycznymi, jak i leksykalnymi, mile widziane są filmiki, seriale oraz jakiekolwiek inne materiały dodatkowe);

- dzielenie się artykułami hiszpańskojęzycznymi o różnej tematyce, choć głównie związanymi z polityką i stosunkami międzynarodowymi;

- (za zgodą i inicjatywą grupy) przygotowywanie krótkich cyklicznych (cotygodniowych, dwu-/trzytygodniowych) newsów lub prasówek o najważniejszych wydarzeniach z dziedziny polityki i stosunków międzynarodowych.

 

 

Rosyjska grupa językowa:

Rosyjska grupa językowa prowadzi aktywną działalność poprzez lekcje online z nauki języka, jej członkowie przygotowują posty w ramach stałych rubryk tematycznych (każdy wtorek i czwartek publikowane są posty ze słowem dnia, natomiast w piątek i niedzielę pojawiają się posty z teledyskami piosenek wraz z tekstem w języku rosyjskim, w środę pojawiają się posty o rosyjskich filmach). Ponadto, grupa organizuje kluby dyskusyjne w języku rosyjskim, a także pracuje nad  słownikiem polsko-rosyjskiego, który będzie zawierać pojęcia z zakresu prawa, stosunków międzynarodowych, dyplomacji, polityki oraz gospodarki.