Wydrukuj tę stronę
31 lipiec 2018

FMD na ELSA Law School on Diplomatic Law

W tym roku Przedstawicielstwo Regionalne Forum Młodych Dyplomatów w Trójmieście nawiązało współpracę z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA oraz w dniach 9-16 lipca 2018 roku wsparło projekt Szkoły Letniej ELSA Law School on Diplomatic Law.

W wydarzeniu wzięli udział Członkowie Forum Młodych Dyplomatów oraz Członkowie ELSy z różnych krajów europejskich, co nadało spotkaniom interesujący i wielokulturowy charakter. Wykłady poprowadzone zostały w większości przez ekspertów z dziedziny dyplomacji.  Podstawowym celem letniej szkoły prawa dyplomatycznego było zapewnienie uczestnikom możliwości zarówno do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prawa dyplomatycznego jak i do rozwinięcia umiejętności praktycznych. W czasie spotkań uczestnicy mieli okazję zgłębić swoją wiedzę zarówno z dziedziny prawa, jak i dyplomacji.

Wykłady zostały podzielone tematycznie. Pierwszego dnia zaprezentowano podstawową wiedzę z zakresu dyplomacji. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z zawodem dyplomaty, a następnie przedstawiono dokumenty poświadczające międzynarodowe uznanie tego zawodu. W kolejnych dniach nie zabrakło również praktycznych informacji z zakresu savoir-vivre, etykiety i protokołu dyplomatycznego. Istotną częścią letniej szkoły były również warsztaty negocjacji międzynarodowych, podczas których analizowano różnego rodzaju studia przypadku. Na koniec odbyły się również spotkania z wieloletnimi dyplomatami, którzy przedstawili swoje doświadczenia związane z tym zawodem.  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Galeria