Wydrukuj tę stronę
10 czerwiec 2018

Forum Młodych Dyplomatów na Konferencji Globalny Lider

8-9 czerwca, odbyła się Konferencja Globalny Lider, będąca interdyscyplinarnym spotkaniem polskich ekspertów pracujących w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, organizowana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, przy partnerstwie Forum Młodych Dyplomatów.

Spotkanie umożliwiło ekspertom rozpoczęcie debaty nad kompleksowym podejściem do polskiej polityki bezpieczeństwa, współpracy rozwojowej, ekonomicznej oraz promowania demokracji i praw człowieka. Podczas Konferencji zainaugurowana została platforma zrzeszająca ekspertów i liderów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

 

Główne cele Kongresu:

  • Stworzenie sieci polskich ekspertów międzynarodowych w obszarach bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwoju ekonomicznego i innych strategicznych sektorach. w organizacjach międzynarodowych oraz w sektorach akademickim, pozarządowym i prywatnym w Polsce i za granicą;
  • Wymiana doświadczeń i nawiązywanie relacji wśród ekspertów, wspomagając budowę relacji między sektorami: rządowym, biznesowym, pozarządowym i akademickim, oraz między ekspertami w Polsce i za granicą.
  • Rozpoczęcie debaty i zbieranie pomysłów na optymalne wykorzystanie i promowanie obecności i działań Polaków pracujących w instytucjach międzynarodowych oraz budowanie pozycji Polski, jako ważnego gracza na arenie międzynarodowej; budowanie strategicznego myślenia w kontekście polskiej soft power.

 

Wśród gości pojawili się m.in. Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, czy też Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Galeria